Психологічні цікавинки

                   



   




             


         Домашні улюбленці та діти

Кожна дитина після досягнення певного віку починає просити батьків купити яке-небудь звірятко. Багато людей вважає, що діти і домашні тварини – несумісні поняття; інші, навпаки, вважають це за необхідне. Звернемося до На думку психологів, домашні вихованці забезпечують сприятливу атмосферу в сім’ї. Численні дослідження показали, що сім’ї, які не мають домашніх тварин, частіше схильні до конфліктів і сварок. В той час, як в сім’ях, які мають собаку, кішку, морську свинку, панує атмосфера затишку і гармонії. Психологи в один голос стверджують, що сім’ї, де діти і домашні тварини ростуть разом, не мають проблем зі спілкуванням. А малюки в таких сім’ях менш агресивні і замкнені, більш товариські і відкриті. Навіть такий, здавалося б, серйозний стрес, як розлучення батьків, діти переносять легше, якщо поруч є друг-вихованець.

Фізичний розвиток

Догляд за тваринами допомагає дитині розвинути моторику й підвищує загальну активність. Дослідження показали, що діти, у яких є собака, щодня приділяють фізичним вправам у середньому на 11 хвилин більше, ніж їх однолітки, які не мають домашніх тварин.

За результатами іншого дослідження, діти, у яких з раннього віку є кіт або собака, рідше хворіють на застудні захворювання й захворювання органів слуху, а у випадку хвороби вони одужують швидше, ніж їх однолітки, які не мають домашніх тварин.

Соціальний розвиток

Як відомо, собака – друг людини. Крім того, домашні тварини допомагають своїм господарям знаходити й нових друзів, сприяють дітям у соціалізації. Однолітки більше прагнуть спілкуватися з дитиною, що грає з собакою. Таким чином, домашня тварина стає сполучною ланкою між замкнутою дитиною та іншими дітьми.

За твердженням психологів, домашні тварини допомагають людині встановити контакт зі своїми сусідами. Тварини стають темою для розмов, а господарі вихованців обмінюються порадами з догляду за ними й пов’язаними з цим емоціями.

Емоційний розвиток

Психологи стверджують, що діти, у яких є домашні тварини, мають більш високу самооцінку. Якщо їх самооцінка спочатку низька, вони можуть розповідати своїм вихованцям те, що не наважуються говорити людям. Такі діти впевненіше виконують складні завдання разом з тваринами, тому що вони не засудять за допущену помилку, а в їхніх очах діти не будуть виглядати безглуздо.

Домашні тварини є потужним джерелом безумовної любові для дитини. Крім того, діти вчаться співчуття, доглядаючи за твариною.

Розвиток пізнавальної сфери

Чи може наявність собаки поліпшити успішність дитини в школі? Психологи стверджують: так, може. Дослідження показали, що учні молодших класів, які читали вголос своєму собаці, швидше розвивали навички читання, ніж їх однолітки, які читали дорослим. Присутність тварини викликає менший стрес у дитини.

Наявність домашньої тварини мотивує дізнаватися більше про тварин у цілому, тим самим розвиває інтерес дитини до досліджень.

Домашній вихованець для дітей – надійний друг і помічник. Як відзначають дослідження університету Уорик, пiд час хвороби та інших життєвих проблем саме тварини регулярно були поруч і підтримували малюків. А один з хлопців розповів історію, як відданий пес не відходив від ліжка малюка, поки той мучився з жаром. Як тільки температура вщухла і спала, відданий чотириногий друг заспокоївся і повернувся на своє місце. Діти і домашні тварини – кращі друзі. Цей друг завжди вислухає і нікому не розповість секретів. Крім того, з цими друзями ніколи не виникає сварок і конфліктів, всі відносини побудовані на взаємній любові та довірі.

                          ОБІЙМИ МЕНЕ НІЖНО 

Як часто ви обіймаєтеся? Таке просте, здавалося б, запитання часто примушує нас задуматися. Важливість таких "процедур" є просто неоціненною! Для того, щоб вас переконати, ось декілька цікавих фактів про обійми.

1. Люди, які "недоотримали" обіймів у дитинстві, виростають замкнутими і невпевненими у собі.

2. Дружні обійми стимулюють імунітет і підвищують рівень окситоцину – гормону, який знімає відчуття тривоги, самотності і нормалізує кров'яний тиск.

3. Існує версія, що звичай обійматися при зустрічі виник із необхідності перевірити чи не захована зброя за пазухою у потенційного ворога.

4. Найчастіше обіймаються європейці, найрідше – американці.

5. Італійці підрахували, що для того, щоб почувати себе щасливою, людина повинна обійматися з кимось як мінімум 8 разів на день.

6. А в клінічній психології, навіть є розділ, об'єктом вивчення якого є обійми!

І хоча свято обіймів відзначається у світі 21 січня, його можна влаштовувати собі щодня. Спробуйте і вам обов'язково сподобається!!!




Що таке "фаббінг" і з чим його їдять? 😉

Ви вже чули про нове слово «фаббінг», яке прийшло до нас з англійської мови і не знайшло належного аналога в українській? Воно з'явилося не просто, а на увазі дуже нагальної проблеми в стосунках. Фаббінг - це постійне відволікання на гаджети, на телефон. Наприклад, коли ви розмовляєте з людиною, особливо якщо це побачення або просто спілкування з близьким, а він постійно відволікається на телефон: може, паралельно гортає стрічку ФБ або навіть встигає з кимось листуватися. Це дратує, чи не так?

😲Лише подумайте: майже чверть опитаних сказали, що більшість їх сварок через те, що хтось не зміг відкласти в сторону свій телефон.
# Нічогособі
  Хороша новина в тому, що вирішити проблему просто - відкласти телефон.
# Легшесказати
 😞Знаю, це легше сказати, ніж зробити. Ми всі звикли, що телефони у нас завжди під рукою. Але чи варто сваритися з коханою людиною, тому що ви не можете відірватися від стрічки новин? Не думаю.
# Трохимотивації 
😉Почніть з малого. Просто скоротіть користування телефоном. Не заходьте онлайн, поки це дійсно не потрібно. Домовтеся заходити тільки раз в 2-3 години. 🏃Залишайте телефон вдома, коли йдете разом на прогулянку або в магазин. Робіть маленькі кроки, щоб міняти свої звички.
# навчітьменемистецтвумаленькихкроків👣
Як тільки ви звикнете бути без телефону, це і не здасться таким складним завданням.
#всі ми люди

Так, легко скаржитися на фаббінг. Ми знаємо, що це погано, але все це робимо. Але це явно не варто того, щоб псувати відносини з коханими людьми.







Коментарі